WALKER
BE OE 16724 SUB_DISPLAY [TGT]
16724-000
WALKER
16724-000
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 16724 |
|---|---|
| Version Number | 16724-000 |
| Material | 16724-000 |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | WALKER |
| Color | MEERKLEURIG |
| Fashion | OCEAN EXPLORER |
| Collection | Ocean Explorers |
| Platform | X-Frame: 3-in-1 Walker, U-base |
| Material Summary | 70% Plastic, 20% Metaal, 10% Kleding stof |
| Assembled Dimensions (in) | 18.5" (H) x 25.2" (W) x 28.54" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 47.0 cm (H) x 64.0 cm (W) x 72.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 9.0 in (H) x 28.5 in (W) x 25.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 22.86 cm (H) x 72.39 cm (W) x 64.8 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.986 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.63 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 3 AA Alkalisch Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkalisch |