WALKER
BS LIGHTS_SOUNDS WALKER
17150-079
WALKER
17150-079
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 months |
| Style Number | 17150 |
|---|---|
| Version Number | 17150-079 |
| Material | 17150-079 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | WALKER |
| Color | TURQUOISE |
| Material Summary | 60% Plastic, 30% Metaal, 10% Kleding stof |
| Assembled Dimensions (in) | 19.29" (H) x 27.95" (W) x 25.2" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 49.0 cm (H) x 71.0 cm (W) x 64.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 28.35 in (H) x 25.2 in (W) x 3.9 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 72.0 cm (H) x 64.0 cm (W) x 10.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.942 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.61 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 3 AA Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |