STROLLERS
BS FORD BRONCO STROLLER (32214)
17235-000
STROLLERS
17235-000
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 6 - 60 months |
| Style Number | 17235 |
|---|---|
| Version Number | 17235-000 |
| Material | 17235-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Ford™ |
| Category | STROLLERS |
| SubCategory | STROLLERS |
| Color | LEI |
| Material Summary | 37% Plastic, 32% Staal, 31% Kleding stof |
| Fill Material Summary | 100% Polyester vulling |
| Frame Material Summary | 100% Staal |
| Assembled Dimensions (in) | 42.5" (H) x 19.5" (W) x 33.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 107.95 cm (H) x 49.53 cm (W) x 85.09 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 15.75 in (H) x 12.2 in (W) x 61.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 40.0 cm (H) x 31.0 cm (W) x 155.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 13.2 |
| Weight of Product Alone (kg) | 6 |
| Batteries Required | Niet verplicht |
|---|