SWING-FULLSIZE
BS DB MILESTONE SWING CLASSIC WTP
17242-000-000-01-R
SWING-FULLSIZE
17242-000-000-01-R
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 17242 |
|---|---|
| Version Number | 17242-000 |
| Material | 17242-000-000-01-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-FULLSIZE |
| EAN | 0074451172425 |
| Item UPC | 074451172425 |
| Color | GRIJS |
| Material Summary | 55% Metaal, 35% Plastic, 10% Kleding stof |
| Assembled Dimensions (in) | 37.01" (H) x 36.61" (W) x 23.82" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 94.0 cm (H) x 93.0 cm (W) x 60.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 23.82 in (H) x 42.13 in (W) x 15.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 60.5 cm (H) x 107.0 cm (W) x 38.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 9.636 |
| Weight of Product Alone (kg) | 4.38 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 17.48" (H) x 26.18" (W) x 5.67" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 44.4 cm (H) x 66.5 cm (W) x 14.4 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.501489 |
| Case Pack Cube (m) | 0.043 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.726 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.33 |
| Case Pack Dimensions (in) | 17.48" (H) x 26.18" (W) x 5.67" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 44.4 cm (H) x 66.5 cm (W) x 14.4 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 4 C Alkalisch Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 240.0 |
| Battery 1 Qty | 4 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisch |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|