SOOTHERS
BE SEA DREAMS SOOTHER SLEEP SOOTHER_PINK
17428-000-000-03-R
SOOTHERS
17428-000-000-03-R
| Gender | Vrouw |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 17428 |
|---|---|
| Version Number | 17428-000 |
| Material | 17428-000-000-03-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | SOUND MACHINES |
| SubCategory | SOOTHERS |
| EAN | 0074451174283 |
| Item UPC | 074451174283 |
| Color | ROZE |
| Material Summary | 90% Plastic, 10% Metaal |
| Assembled Dimensions (in) | 8.7" (H) x 5.22" (W) x 11.9" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 22.1 cm (H) x 13.26 cm (W) x 30.23 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.994 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.361 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.57" (H) x 14.13" (W) x 4.45" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 24.31 cm (H) x 35.89 cm (W) x 11.31 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.159788 |
| Case Pack Cube (m) | 0.033 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.99 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.45 |
| Case Pack Dimensions (in) | 14.72" (H) x 10.0" (W) x 13.62" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 37.38 cm (H) x 25.4 cm (W) x 34.59 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary |
|
| Battery 1 Brand | Golden Power |
| Battery 1 Code | R14 |
| Battery 1 Included | Alleen voor demo |
| Battery 1 Life | 240.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Golden Power Corporation (HK) LTD |
| Battery 1 Qty | 4 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 2 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 2 Life | 200.0 |
| Battery 2 Qty | 2 |
| Battery 2 Replaceable | Yes |
| Battery 2 Size | AAA |
| Battery 2 Type | Alkalisch |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|