PLAY GYM
BE FE 4IN1 KICKIN TUNES MUSICAL MEADOW
17447-000-000-01-E
PLAY GYM
17447-000-000-01-E
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 17447 |
|---|---|
| Version Number | 17447-000 |
| Material | 17447-000-000-01-E |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | PLAY GYM |
| EAN | 0074451174474 |
| Item UPC | 074451174474 |
| Color | MEERKLEURIG |
| Collection | Farm Explorers |
| Material Summary | 55% Plastic, 40% Kleding stof, 5% Metaal |
| Fill Material Summary | 75% Polyester vulling, 20% Schuim, 5% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 17.72" (H) x 32.68" (W) x 26.77" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 45.0 cm (H) x 83.0 cm (W) x 68.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 4.0 in (H) x 33.5 in (W) x 26.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 10.16 cm (H) x 85.09 cm (W) x 67.6 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.19 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.45 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.34" (H) x 22.24" (W) x 3.74" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 41.5 cm (H) x 56.5 cm (W) x 9.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.786639 |
| Case Pack Cube (m) | 0.022 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.158 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.89 |
| Case Pack Dimensions (in) | 16.34" (H) x 22.24" (W) x 3.74" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 41.5 cm (H) x 56.5 cm (W) x 9.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 3 AA Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|