BOUNCER
ING STOW & GO CMPCT FOLD BOUNCER GREY
17681-091
BOUNCER
17681-091
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 17681 |
|---|---|
| Version Number | 17681-091 |
| Material | 17681-091 |
| Brand | Ingenuityโข |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| Color | GRIJS |
| Material Summary | 66% Metaal, 20% Plastic, 14% Kleding stof |
| Assembled Dimensions (in) | 16.61" (H) x 15.94" (W) x 20.08" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 42.2 cm (H) x 40.5 cm (W) x 51.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.84 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.2 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 1 AAA Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 100.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |