SWADDLES
SM 3L COMFORT PACK 3PK KOALA TREES
17774-000-000-04-R
SWADDLES
17774-000-000-04-R
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 months |
| Style Number | 17774 |
|---|---|
| Version Number | 17774-000 |
| Material | 17774-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0074451177741 |
| Item UPC | 074451177741 |
| Color | TALING |
| Platform |
|
| Material Summary | 100% Kleding stof |
| Assembled Dimensions (in) | 21.97" (H) x 15.0" (W) x 0.16" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 55.8 cm (H) x 38.1 cm (W) x 0.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.605 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.275 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 8.11" (W) x 1.81" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 20.6 cm (W) x 4.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.455849 |
| Case Pack Cube (m) | 0.013 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.312 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.96 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 8.58" (W) x 8.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 21.8 cm (W) x 22.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Niet verplicht |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|