ROCKER
SM 2IN1 BOUNCER ROCKER GRAY TEAL US ONLY
1953-000-000-01-E
ROCKER
1953-000-000-01-E
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 1953 |
|---|---|
| Version Number | 1953-000 |
| Material | 1953-000-000-01-E |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| EAN | 0012914019535 |
| Item UPC | 012914019535 |
| Color | GRIJS |
| Material Summary | 57.5% Metaal, 25.5% Plastic, 17% Kleding stof |
| Assembled Dimensions (in) | 19.29" (H) x 15.35" (W) x 27.56" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 49.0 cm (H) x 39.0 cm (W) x 70.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 5.0 in (H) x 15.75 in (W) x 29.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.7 cm (H) x 40.0 cm (W) x 75.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 5.522 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.51 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.57" (H) x 30.31" (W) x 5.12" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 42.1 cm (H) x 77.0 cm (W) x 13.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.488234 |
| Case Pack Cube (m) | 0.042 |
| Case Pack Weight (lb) | 6.952 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.16 |
| Case Pack Dimensions (in) | 16.57" (H) x 30.31" (W) x 5.12" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 42.1 cm (H) x 77.0 cm (W) x 13.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 1 C Alkalisch Batterijen vereist (Niet inbegrepen) |
| Battery 1 Included | Niet inbegrepen |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisch |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|