GATES
SU DOORWAY 48W SERIES GATE BLACK
33380-000
GATES
33380-000
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 33380 |
|---|---|
| Version Number | 33380-000 |
| Material | 33380-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| Color | ZWART |
| Material Summary | 95% Metaal, 5% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 35.98" (H) x 47.99" (W) x 0.98" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 91.4 cm (H) x 121.9 cm (W) x 2.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 27.83 in (H) x 1.18 in (W) x 36.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 70.7 cm (H) x 3.0 cm (W) x 91.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 17.16 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7.8 |
| Batteries Required | Niet verplicht |
|---|---|
| Battery Summary | 0 Batterijen vereist () |
| Battery 1 Qty | 0 |