SWADDLES
SWADDLEME COMFORT PACK MOUNTAINEER
52987-000
SWADDLES
52987-000
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 months |
| User Weight Range (lb) | 0 - 14 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 6 kg |
| Style Number | 52987 |
|---|---|
| Version Number | 52987-000 |
| Material | 52987-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| Color | MEERKLEURIG |
| Fashion | MOUNTAINEER |
| Platform | Comfort Pack |
| Material Summary | 93% Katoen, 7% Spandex |
| Assembled Dimensions (in) | 22.05" (H) x 13.78" (W) x 0.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 56.0 cm (H) x 35.0 cm (W) x 0.25 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.579 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.263 |
| Batteries Required | Niet verplicht |
|---|