SWADDLES
SM 12L VLBA POD 2PK CLOUDS N STARS STG1
59710-000
SWADDLES
59710-000
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 2 months |
| User Weight Range (lb) | 5 - 12 lb |
| User Weight Range (kg) | 2 - 5 kg |
| Style Number | 59710 |
|---|---|
| Version Number | 59710-000 |
| Material | 59710-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| Color | GRIJS |
| Fashion | CLOUDS & STARS |
| Platform | Pod |
| Material Summary | 90% Kleding stof, 10% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 19.5" (H) x 8.75" (W) x 0.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 49.53 cm (H) x 22.23 cm (W) x 0.25 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.365 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.166 |
| Batteries Required | Niet verplicht |
|---|