BABY BOX TOY
BE TAKE ALONG TOY STAR BRIGHT SYMPHONY
90665-001-000-06-R
BABY BOX TOY
90665-001-000-06-R
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 36 months |
| Style Number | 90665 |
|---|---|
| Version Number | 90665-001 |
| Material | 90665-001-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451997844 |
| Item UPC | 074451997844 |
| Color | CHAMPAGNE |
| Collection | Every Child can be a Composer |
| Material Summary | 50% Plastic, 45% Kleding stof, 5% Metaal |
| Fill Material Summary | 100% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 7.3" (H) x 7.3" (W) x 1.6" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 18.54 cm (H) x 18.54 cm (W) x 4.06 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.264 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.12 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.5" (H) x 1.9" (W) x 8.1" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 21.59 cm (H) x 4.83 cm (W) x 20.57 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.54773 |
| Case Pack Cube (m) | 0.016 |
| Case Pack Weight (lb) | 3.916 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.78 |
| Case Pack Dimensions (in) | 9.25" (H) x 8.66" (W) x 11.81" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 23.5 cm (H) x 22.0 cm (W) x 30.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Verplicht |
| Battery Summary | 2 AA Batterijen vereist (Alleen voor demo) |
| Battery 1 Brand | Hi-W |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 940 |
| Battery 1 Code | R6 |
| Battery 1 Included | Alleen voor demo |
| Battery 1 Life | 96.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Guangzhou Tiger Head Battery Group Co., LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 18.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|