GATES
DELUXE EXTRA TALL WALK_THROUGH ARCH DOG
98402-000-000-01-E
GATES
98402-000-000-01-E
| Gender | Uniseks |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 months |
| Style Number | 98402 |
|---|---|
| Version Number | 98402-000 |
| Material | 98402-000-000-01-E |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0810092984023 |
| Item UPC | 810092984023 |
| Color | WIT |
| Material Summary | 92% Metaal, 8% Plastic |
| Assembled Dimensions (in) | 35.98" (H) x 39.76" (W) x 1.97" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 91.4 cm (H) x 101.0 cm (W) x 5.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 17.38 |
| Weight of Product Alone (kg) | 7.9 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 38.39" (H) x 29.53" (W) x 2.72" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 97.5 cm (H) x 75.0 cm (W) x 6.9 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.781846 |
| Case Pack Cube (m) | 0.05 |
| Case Pack Weight (lb) | 19.14 |
| Case Pack Weight (kg) | 8.7 |
| Case Pack Dimensions (in) | 38.39" (H) x 29.53" (W) x 2.72" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 97.5 cm (H) x 75.0 cm (W) x 6.9 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Niet verplicht |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|