ACTIVITY CENTER
BS BBB JUMPER TABLE PLAYFUL PARADISE
11565-091-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|
| User Age Group | Toddler |
|---|
| User Age Range | 6 - 24 måneder |
|---|
| User Weight Range (lb) | 0 - 25 lb |
|---|
| User Weight Range (kg) | 0 - 11 kg |
|---|
| Style Number | 11565 |
|---|
| Version Number | 11565-091 |
|---|
| Material | 11565-091-000-01-R |
|---|
| Brand | Bright Starts™ |
|---|
| Category | PLAYGEAR |
|---|
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
|---|
| EAN | 0074451997486 |
|---|
| Item UPC | 074451997486 |
|---|
| Color | GRÅ |
|---|
| Fashion | PLAYFUL PARADISE |
|---|
| Platform | Bounce Bounce Baby |
|---|
| Material Summary | 52% Plast, 42% Metall, 6% Stoff |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 27.8" (H) x 29.9" (W) x 27.2" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 70.61 cm (H) x 75.95 cm (W) x 69.09 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 11.154 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 5.07 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 24.8" (H) x 24.2" (W) x 7.09" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 62.99 cm (H) x 61.47 cm (W) x 18.0 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 2.461288 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.07 |
|---|
| Case Pack Cube (cm) | 69695.915 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 13.464 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 6.12 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 24.8" (H) x 24.2" (W) x 7.09" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 62.99 cm (H) x 61.47 cm (W) x 18.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|
| Power Source(s) | Battery |
|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
|---|
| Battery Summary | 2 AA Alkalisk Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
|---|
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
|---|
| Battery 1 Life | 96.0 |
|---|
| Battery 1 Qty | 2 |
|---|
| Battery 1 Replaceable | Yes |
|---|
| Battery 1 Size | AA |
|---|
| Battery 1 Type | Alkalisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | - AE
- AT
- AU
- BE
- BH
- CA
- DE
- ES
- FR
- GB
- IE
- IT
- KW
- LU
- MT
- NZ
- OM
- PL
- QA
- SA
- US
|
|---|
Products in this grouping
4 products