DOOR JUMPER
BS DOOR JUMPER_PLAYFUL PARADE
11619-000-000-01-E
DOOR JUMPER
11619-000-000-01-E
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0.0 - 26 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 12 kg |
| Style Number | 11619 |
|---|---|
| Version Number | 11619-000 |
| Material | 11619-000-000-01-E |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | DOOR JUMPER |
| EAN | 0074451116191 |
| Item UPC | 074451116191 |
| Color | FLERFARGET |
| Fashion | PLAYFUL PARADE |
| Platform | Door Jumper |
| Material Summary | 60% Metall, 30% Plast, 10% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 76.0" (H) x 16.9" (W) x 13.8" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 193.04 cm (H) x 42.93 cm (W) x 35.05 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 4.5 in (H) x 17.0 in (W) x 11.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 11.43 cm (H) x 43.18 cm (W) x 27.9 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.422 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.01 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 15.75" (H) x 4.53" (W) x 10.24" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 40.01 cm (H) x 11.51 cm (W) x 26.01 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.422999 |
| Case Pack Cube (m) | 0.012 |
| Case Pack Cube (cm) | 11977.998 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.73 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.15 |
| Case Pack Dimensions (in) | 15.75" (H) x 4.53" (W) x 10.24" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 40.01 cm (H) x 11.51 cm (W) x 26.01 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|