ACTIVITY CENTER
BE OE 2IN1 AIRPLANE JUMPER
11710-000-000-01-R
ACTIVITY CENTER
11710-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 6 - 12 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 26 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 12 kg |
| Style Number | 11710 |
|---|---|
| Version Number | 11710-000 |
| Material | 11710-000-000-01-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | ACTIVITY CENTER |
| EAN | 0074451117105 |
| Item UPC | 074451117105 |
| Color | FLERFARGET |
| Fashion | OCEAN EXPLORER |
| Collection | Ocean Explorers |
| Platform | 3-Leg Jumper |
| Material Summary | 60% Plast, 30% Metall, 10% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 33.98" (H) x 36.96" (W) x 36.96" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 86.31 cm (H) x 93.88 cm (W) x 93.88 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 12.408 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.64 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 25.2" (H) x 27.2" (W) x 7.1" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 64.01 cm (H) x 69.09 cm (W) x 18.03 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.815878 |
| Case Pack Cube (m) | 0.08 |
| Case Pack Weight (lb) | 15.664 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.12 |
| Case Pack Dimensions (in) | 25.2" (H) x 27.2" (W) x 7.1" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 64.01 cm (H) x 69.09 cm (W) x 18.03 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 3 AA Alkalisk Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|