PRESCHOOL MUSIC
BE HAPE MAGIC TOUCH GUITAR TODDLER TOY
12396-000-000-06-E
PRESCHOOL MUSIC
12396-000-000-06-E
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 12 - 36 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 0 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 0 kg |
| Style Number | 12396 |
|---|---|
| Version Number | 12396-000 |
| Material | 12396-000-000-06-E |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Partnership | Hape™ |
| Category | INFANT PRESCHOOL |
| SubCategory | PRESCHOOL MUSIC |
| EAN | 0074451123960 |
| Item UPC | 074451123960 |
| Color | FLERFARGET |
| Material Summary | 70% Plast, 25% Tre, 5% Metall |
| Assembled Dimensions (in) | 6.97" (H) x 16.42" (W) x 1.85" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 17.7 cm (H) x 41.7 cm (W) x 4.7 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.924 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.420 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 7.4" (H) x 17.72" (W) x 2.3" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 18.8 cm (H) x 45.0 cm (W) x 5.84 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.370194 |
| Case Pack Cube (m) | 0.039 |
| Case Pack Weight (lb) | 8.624 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.92 |
| Case Pack Dimensions (in) | 19.3" (H) x 8.07" (W) x 15.2" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 49.02 cm (H) x 20.5 cm (W) x 38.61 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 3 AA Alkalisk Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|