HIGH CHAIR
ING BEANSTALK 12564 HC_DISPLAY [WMT]
12564-000
HIGH CHAIR
12564-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 0 - 60 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 50 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 23 kg |
| Style Number | 12564 |
|---|---|
| Version Number | 12564-000 |
| Material | 12564-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | HIGH CHAIR |
| Color | GRÅ |
| Fashion | RAY |
| Platform | Beanstalk |
| Material Summary | 30% Plast, 30% Metall, 40% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 43.98" (H) x 23.03" (W) x 32.09" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 111.7 cm (H) x 58.5 cm (W) x 81.51 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 26.554 |
| Weight of Product Alone (kg) | 12.07 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 1 C Alkalisk Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |