SWING-TRAVEL
ING AWS PORTABLE SWING_RAY
12584-000-01Q-01-R
SWING-TRAVEL
12584-000-01Q-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 måneder |
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
| Style Number | 12584 |
|---|---|
| Version Number | 12584-000 |
| Material | 12584-000-01Q-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-TRAVEL |
| EAN | 0074451125841 |
| Item UPC | 074451125841 |
| Color | GRÅ |
| Fashion | RAY |
| Platform | AnyWay Sway |
| Material Summary | 52% Metall, 38% Plast |
| Frame Material Summary | 55% Metall, 35% Plast |
| Assembled Dimensions (in) | 26.38" (H) x 28.35" (W) x 36.61" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 67.01 cm (H) x 72.01 cm (W) x 92.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 28.74 in (H) x 9.45 in (W) x 33.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 73.0 cm (H) x 24.0 cm (W) x 85.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 15.07 |
| Weight of Product Alone (kg) | 6.85 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 24.5" (H) x 16.54" (W) x 7.01" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 62.23 cm (H) x 42.01 cm (W) x 17.81 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.644264 |
| Case Pack Cube (m) | 0.047 |
| Case Pack Weight (lb) | 16.676 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.58 |
| Case Pack Dimensions (in) | 24.5" (H) x 16.54" (W) x 7.01" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 62.23 cm (H) x 42.01 cm (W) x 17.81 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) |
|
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 1 C Alkalisk Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|