BOOSTERS & CTHC
ING DELUXE LEARN TO DINE FEEDING SEAT
12940-000-000-02-R
BOOSTERS & CTHC
12940-000-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 måneder |
| Style Number | 12940 |
|---|---|
| Version Number | 12940-000 |
| Material | 12940-000-000-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| EAN | 0012914129401 |
| Item UPC | 012914129401 |
| Color | GRÅ |
| Platform | Ity Booster |
| Material Summary | 90% Plast, 10% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 13.39" (H) x 12.99" (W) x 17.72" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 34.0 cm (H) x 33.0 cm (W) x 45.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.3 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.5 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.38" (H) x 12.5" (W) x 7.88" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 33.99 cm (H) x 31.75 cm (W) x 20.02 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 2.164166 |
| Case Pack Cube (m) | 0.061 |
| Case Pack Weight (lb) | 9.79 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.45 |
| Case Pack Dimensions (in) | 15.04" (H) x 13.58" (W) x 18.31" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 38.2 cm (H) x 34.5 cm (W) x 46.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|