BABY PLASTIC PEG
BE OE SHELL PHONE MUSICAL PEG TOY
13146-000-000-06-R
BABY PLASTIC PEG
13146-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 måneder |
| Style Number | 13146 |
|---|---|
| Version Number | 13146-000 |
| Material | 13146-000-000-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451131460 |
| Item UPC | 074451131460 |
| Color | FLERFARGET |
| Collection | Ocean Explorers |
| Material Summary | 97% Plast, 3% Metall |
| Assembled Dimensions (in) | 6.59" (H) x 2.63" (W) x 1.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 16.74 cm (H) x 6.68 cm (W) x 3.81 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.187 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.085 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.0" (H) x 6.0" (W) x 1.8" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.32 cm (H) x 15.24 cm (W) x 4.57 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.328972 |
| Case Pack Cube (m) | 0.009 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.09 |
| Case Pack Weight (kg) | 0.95 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.7" (H) x 6.6" (W) x 9.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 22.1 cm (H) x 16.76 cm (W) x 25.15 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 3 LR44 Alkalisk Batterier påkrevd (Kun for demo) |
| Battery 1 Code | LR44 |
| Battery 1 Included | Kun for demo |
| Battery 1 Life | 3.9 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | LR44 |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|