WALKER
BE OE 3IN1 SUBMARINE WALKER
16724-000-000-01-R
WALKER
16724-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 måneder |
| Style Number | 16724 |
|---|---|
| Version Number | 16724-000 |
| Material | 16724-000-000-01-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAYGEAR |
| SubCategory | WALKER |
| EAN | 0074451167247 |
| Item UPC | 074451167247 |
| Color | FLERFARGET |
| Fashion | OCEAN EXPLORER |
| Collection | Ocean Explorers |
| Platform | X-Frame: 3-in-1 Walker, U-base |
| Material Summary | 70% Plast, 20% Metall, 10% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 18.5" (H) x 25.2" (W) x 28.54" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 47.0 cm (H) x 64.0 cm (W) x 72.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 9.0 in (H) x 28.5 in (W) x 25.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 22.86 cm (H) x 72.39 cm (W) x 64.8 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.986 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.63 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 29.5" (H) x 25.6" (W) x 4.5" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 74.93 cm (H) x 65.02 cm (W) x 11.43 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.966546 |
| Case Pack Cube (m) | 0.056 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.968 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.44 |
| Case Pack Dimensions (in) | 29.5" (H) x 25.6" (W) x 4.5" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 74.93 cm (H) x 65.02 cm (W) x 11.43 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 3 AA Alkalisk Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|