BOOSTERS & CTHC
ING BABY BASE 2IN1 SEAT_MIST
16728-000
BOOSTERS & CTHC
16728-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 33 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 15 kg |
| Style Number | 16728 |
|---|---|
| Version Number | 16728-000 |
| Material | 16728-000 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| Color | GRØNN |
| Fashion | MIST |
| Platform | Baby Base 2-in-1 |
| Material Summary | 48% EVA-skum (etylenvinylacetat) |
| Assembled Dimensions (in) | 11.75" (H) x 17.25" (W) x 15.25" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 29.85 cm (H) x 43.82 cm (W) x 38.74 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.532 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.06 |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|