BOUNCER
BS VIBRATING BOUNCER_PINK PARADISE
16732-000-000-02-R
BOUNCER
16732-000-000-02-R
| Gender | Hunn |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 16732 |
|---|---|
| Version Number | 16732-000 |
| Material | 16732-000-000-02-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| EAN | 0074451167322 |
| Item UPC | 074451167322 |
| Color | ROSA |
| Platform | Vibrating Bouncer |
| Material Summary | 64% Metall, 23% Plast, 13% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 21.18" (H) x 18.23" (W) x 24.49" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 53.8 cm (H) x 46.3 cm (W) x 62.2 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.158 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.890 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 12.6" (H) x 20.08" (W) x 3.35" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 32.0 cm (H) x 51.0 cm (W) x 8.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.202562 |
| Case Pack Cube (m) | 0.034 |
| Case Pack Weight (lb) | 11.66 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.3 |
| Case Pack Dimensions (in) | 21.06" (H) x 7.48" (W) x 13.19" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 53.5 cm (H) x 19.0 cm (W) x 33.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 1 C Alkalisk Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|