WATER MAT
BS HUNGRY MONKEY WATER MAT
16755-000
WATER MAT
16755-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 12 måneder |
| Style Number | 16755 |
|---|---|
| Version Number | 16755-000 |
| Material | 16755-000 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | WATER MAT |
| Color | FLERFARGET |
| Material Summary | 95% Vinyl, 5% EVA (etylenvinylacetat) |
| Assembled Dimensions (in) | 16.13" (H) x 13.61" (W) x 1.5" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 40.97 cm (H) x 34.57 cm (W) x 3.81 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 2.0 in (H) x 6.0 in (W) x 5.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 5.08 cm (H) x 15.24 cm (W) x 14.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.242 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.11 |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|