BABY PLASTIC PEG
BS GIGGLE_N_GLOW MUSICAL LIGHT_UP TOY
16763-000-000-06-R
BABY PLASTIC PEG
16763-000-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 36 måneder |
| Style Number | 16763 |
|---|---|
| Version Number | 16763-000 |
| Material | 16763-000-000-06-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Technology | Oball™ |
| Category | BABY PEG TOYS |
| SubCategory | BABY PLASTIC PEG |
| EAN | 0074451167636 |
| Item UPC | 074451167636 |
| Color | GRØNN |
| Material Summary | 90% Plast, 10% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 4.53" (H) x 5.25" (W) x 3.9" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 11.5 cm (H) x 13.34 cm (W) x 9.91 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.308 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.14 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 6.8" (H) x 5.6" (W) x 3.9" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 17.27 cm (H) x 14.22 cm (W) x 9.91 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.397213 |
| Case Pack Cube (m) | 0.011 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.684 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.22 |
| Case Pack Dimensions (in) | 6.2" (H) x 9.0" (W) x 12.3" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 15.75 cm (H) x 22.86 cm (W) x 31.24 cm (L) |
| Number Of Inners | 6.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 6 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 2 AAA Batterier påkrevd (Kun for demo) |
| Battery 1 Brand | Golden Power |
| Battery 1 Capacity (mAh) | 400 |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | Kun for demo |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Manufacturer | Golden Power Corporation (HK) LTD |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Battery 1 Weight (g) | 9.5 |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|