FLOOR SEAT
BE SUPER SEAT
16982-000-000-02-R
FLOOR SEAT
16982-000-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 måneder |
| Style Number | 16982 |
|---|---|
| Version Number | 16982-000 |
| Material | 16982-000-000-02-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| EAN | 0074451169821 |
| Item UPC | 074451169821 |
| Color | FLERFARGET |
| Material Summary | 90% Plast, 10% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 21.26" (H) x 22.24" (W) x 22.24" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 54.0 cm (H) x 56.5 cm (W) x 56.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 5.17 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.35 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.93" (H) x 17.32" (W) x 9.06" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 43.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 23.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.472315 |
| Case Pack Cube (m) | 0.098 |
| Case Pack Weight (lb) | 17.82 |
| Case Pack Weight (kg) | 8.1 |
| Case Pack Dimensions (in) | 17.72" (H) x 18.11" (W) x 18.7" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 45.0 cm (H) x 46.0 cm (W) x 47.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 3 AA Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|