HIGH CHAIR
ING SUN VALLEY COMPACT HC GREY
16990-0FR-01D-01-R
HIGH CHAIR
16990-0FR-01D-01-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 måneder |
| Style Number | 16990 |
|---|---|
| Version Number | 16990-0FR |
| Material | 16990-0FR-01D-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | HIGH CHAIR |
| EAN | 0074451169906 |
| Item UPC | 074451169906 |
| Color | GRÅ |
| Material Summary | 60% Plast, 25% Metall, 15% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 40.94" (H) x 22.05" (W) x 29.92" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 104.0 cm (H) x 56.0 cm (W) x 76.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 18.11 in (H) x 22.05 in (W) x 4.9 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 46.0 cm (H) x 56.0 cm (W) x 12.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 12.1 |
| Weight of Product Alone (kg) | 5.5 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 23.6" (H) x 17.72" (W) x 7.28" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 59.94 cm (H) x 45.01 cm (W) x 18.49 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.761816 |
| Case Pack Cube (m) | 0.05 |
| Case Pack Cube (cm) | 49889.079 |
| Case Pack Weight (lb) | 14.311 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.505 |
| Case Pack Dimensions (in) | 23.6" (H) x 17.72" (W) x 7.28" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 59.94 cm (H) x 45.01 cm (W) x 18.49 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | GB |
|---|