SWADDLES
SM ARMSFREE 1PK 3_6M LUNA
17062-000-000-12-R
SWADDLES
17062-000-000-12-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 3 - 6 mรฅneder |
| User Weight Range (lb) | 14 - 18 lb |
| User Weight Range (kg) | 6 - 8 kg |
| Style Number | 17062 |
|---|---|
| Version Number | 17062-000 |
| Material | 17062-000-000-12-R |
| Brand | Ingenuityโข |
| SubBrand | Summer by Ingenuityโข |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0012914170625 |
| Item UPC | 012914170625 |
| Color | FLERFARGET |
| Fashion | LUNA |
| Platform | Arms Free |
| Material Summary | 93% Bomull, 7% Spandex |
| Assembled Dimensions (in) | 27.0" (H) x 18.0" (W) x 0.16" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 68.58 cm (H) x 45.72 cm (W) x 0.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.422 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.192 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.0" (H) x 5.6" (W) x 2.0" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 22.86 cm (H) x 14.22 cm (W) x 5.08 cm (L) |
| Case Pack QTY | 12.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.847222 |
| Case Pack Cube (m) | 0.024 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.603 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.456 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.0" (H) x 12.0" (W) x 12.2" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 25.4 cm (H) x 30.48 cm (W) x 30.99 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 12 PCS |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|