POTTY
GEARED FOR SUCCESS POTTY
17087-000
POTTY
17087-000
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Child |
| User Age Range | 18 - 60 måneder |
| Style Number | 17087 |
|---|---|
| Version Number | 17087-000 |
| Material | 17087-000 |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | POTTY TRAINING |
| SubCategory | POTTY |
| Color | TEAL |
| Material Summary | 95% Plast, 2% Metall, 3% Electronic Parts |
| Assembled Dimensions (in) | 12.87" (H) x 10.47" (W) x 15.55" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 32.7 cm (H) x 26.6 cm (W) x 39.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 16.3 in (H) x 15.12 in (W) x 6.1 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 41.4 cm (H) x 38.4 cm (W) x 15.5 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.178 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.99 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 2 AAA Batterier påkrevd (Kun for demo) |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | Kun for demo |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |