BABY BOX TOY
BS JUST FOR SUN FLASHLIGHT TOY
17228-000-000-03-R
BABY BOX TOY
17228-000-000-03-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 måneder |
| Style Number | 17228 |
|---|---|
| Version Number | 17228-000 |
| Material | 17228-000-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | BABY BOX TOYS |
| SubCategory | BABY BOX TOY |
| EAN | 0074451172289 |
| Item UPC | 074451172289 |
| Color | FLERFARGET |
| Material Summary | 90% Plast, 10% Metall |
| Frame Material Summary | 100% Plast |
| Assembled Dimensions (in) | 6.97" (H) x 3.82" (W) x 3.82" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 17.7 cm (H) x 9.7 cm (W) x 9.7 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.374 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.17 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 8.07" (H) x 5.31" (W) x 4.13" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 20.5 cm (H) x 13.5 cm (W) x 10.5 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.380371 |
| Case Pack Cube (m) | 0.011 |
| Case Pack Weight (lb) | 2.288 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.04 |
| Case Pack Dimensions (in) | 8.78" (H) x 5.91" (W) x 12.68" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 22.3 cm (H) x 15.0 cm (W) x 32.2 cm (L) |
| Number Of Inners | 3.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 3 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 2 AAA Batterier påkrevd (Kun for demo) |
| Battery 1 Code | R03 |
| Battery 1 Included | Kun for demo |
| Battery 1 Life | 200.0 |
| Battery 1 Qty | 2 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Battery 1 Type | Carbon Zinc |
| Battery 1 Voltage | 1.5V |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|