SWADDLES
SM 12L MUSLIN SLEEPER 1PK MOSS STG3
17393-043-000-04-R
SWADDLES
17393-043-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 3 - 18 måneder |
| Style Number | 17393 |
|---|---|
| Version Number | 17393-043 |
| Material | 17393-043-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0074451173934 |
| Item UPC | 074451173934 |
| Color | MOSE |
| Platform | Night Sack Sleeper 1.0 |
| Material Summary | 100% Bomull |
| Assembled Dimensions (in) | 33.0" (H) x 20.0" (W) x 0.24" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 83.82 cm (H) x 50.8 cm (W) x 0.6 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.504 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.229 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 8.11" (W) x 1.81" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 20.6 cm (W) x 4.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.437178 |
| Case Pack Cube (m) | 0.012 |
| Case Pack Weight (lb) | 3.63 |
| Case Pack Weight (kg) | 1.65 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 8.27" (W) x 8.86" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 21.0 cm (W) x 22.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|