SWING-FULLSIZE
BE 4_IN_1 CURIOUS COMFORT SWING
17405-091
SWING-FULLSIZE
17405-091
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 24 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 17405 |
|---|---|
| Version Number | 17405-091 |
| Material | 17405-091 |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-FULLSIZE |
| Color | GRÅ |
| Fashion | OCEAN EXPLORER |
| Collection | Ocean Explorers |
| Platform | SimpleComfort 2-in-1 |
| Material Summary | 65% Metall, 30% Plast, 5% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 36.22" (H) x 34.25" (W) x 30.71" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 92.0 cm (H) x 87.0 cm (W) x 78.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 21.142 |
| Weight of Product Alone (kg) | 9.61 |
| Power Source(s) | USB |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary |
|
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Battery 2 Included | Ikke inkludert |
| Battery 2 Life | 144.0 |
| Battery 2 Qty | 3 |
| Battery 2 Replaceable | Yes |
| Battery 2 Size | AA |
| Battery 2 Type | Alkalisk |