HIGH CHAIR
BS NEMO POP N DINE HIGHCHAIR
17425-181
HIGH CHAIR
17425-181
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 måneder |
| Style Number | 17425 |
|---|---|
| Version Number | 17425-181 |
| Material | 17425-181 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | HIGH CHAIR |
| Color | AQUA |
| Material Summary | 69% Metall, 23% Plast, 8% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 32.09" (H) x 25.2" (W) x 27.64" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 81.5 cm (H) x 64.0 cm (W) x 70.2 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 33.46 in (H) x 9.45 in (W) x 8.3 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 85.0 cm (H) x 24.0 cm (W) x 21.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 7.942 |
| Weight of Product Alone (kg) | 3.61 |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|