BOOSTERS & CTHC
ING SIMPLICITY SEAT GREY EU 16986
17439-091
BOOSTERS & CTHC
17439-091
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 33 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 15 kg |
| Style Number | 17439 |
|---|---|
| Version Number | 17439-091 |
| Material | 17439-091 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | BOOSTERS & CTHC |
| Color | GRÅ |
| Platform | Superseat |
| Material Summary | 95% Plast, 5% Polyester |
| Assembled Dimensions (in) | 8.58" (H) x 14.4" (W) x 15.0" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 21.8 cm (H) x 36.58 cm (W) x 38.1 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 1.65 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.75 |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|