SWING-TRAVEL
ING SUN VALLEY MILESTONE SWING FR
17460-091
SWING-TRAVEL
17460-091
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 9 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 17460 |
|---|---|
| Version Number | 17460-091 |
| Material | 17460-091 |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SWINGS |
| SubCategory | SWING-TRAVEL |
| Color | GRÅ |
| Material Summary | 55% Metall, 35% Plast, 10% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 25.67" (H) x 21.5" (W) x 31.1" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 65.2 cm (H) x 54.61 cm (W) x 78.99 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 29.3 in (H) x 21.5 in (W) x 14.6 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 74.42 cm (H) x 54.61 cm (W) x 37.1 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 10.912 |
| Weight of Product Alone (kg) | 4.96 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |