FLOOR SEAT
BE 4 IN 1 LEARN TO SIT KICK PIANO NEUTRA
17461-047
FLOOR SEAT
17461-047
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 4 - 30 måneder |
| Style Number | 17461 |
|---|---|
| Version Number | 17461-047 |
| Material | 17461-047 |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| Color | TEAL |
| Platform | Learn-to-Sit 2 Position Floor Seat |
| Material Summary | 90% Plast, 10% Stoff |
| Fill Material Summary | 100% Polyester fyll |
| Assembled Dimensions (in) | 12.99" (H) x 22.05" (W) x 17.32" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 33.0 cm (H) x 56.0 cm (W) x 44.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 3.15 in (H) x 22.05 in (W) x 17.3 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 8.0 cm (H) x 56.0 cm (W) x 44.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.96 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.800 |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 3 AA Alkalisk Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 144.0 |
| Battery 1 Qty | 3 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AA |
| Battery 1 Type | Alkalisk |