FLOOR SEAT
BS WILD VIBES LEARN TO SIT
17542-047
FLOOR SEAT
17542-047
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 4 - 12 måneder |
| Style Number | 17542 |
|---|---|
| Version Number | 17542-047 |
| Material | 17542-047 |
| Brand | Bright Starts™ |
| Category | MEALTIME |
| SubCategory | FLOOR SEAT |
| Color | TEAL |
| Material Summary | 75% Plast, 18% Stoff, 7% Metall |
| Assembled Dimensions (in) | 12.4" (H) x 17.52" (W) x 21.65" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 31.5 cm (H) x 44.5 cm (W) x 55.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 4.72 in (H) x 17.32 in (W) x 22.0 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.0 cm (H) x 44.0 cm (W) x 56.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 3.388 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.54 |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|