GATES
ING HANDS FREE OPEN EXTENSION 8CM WHITE
17547-200-000-06-R
| Gender | Unisex |
|---|
| User Age Group | Toddler |
|---|
| User Age Range | 6 - 24 måneder |
|---|
| Style Number | 17547 |
|---|
| Version Number | 17547-200 |
|---|
| Material | 17547-200-000-06-R |
|---|
| Brand | Ingenuity™ |
|---|
| Category | SAFETY |
|---|
| SubCategory | GATES |
|---|
| EAN | 0074451997509 |
|---|
| Item UPC | 074451997509 |
|---|
| Color | HVIT |
|---|
| Material Summary | 95% Metall, 5% Plast |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 33.07" (H) x 3.15" (W) x 1.87" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 84.0 cm (H) x 8.0 cm (W) x 4.75 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 1.166 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 0.530 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 33.78" (H) x 5.04" (W) x 1.22" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 85.8 cm (H) x 12.8 cm (W) x 3.1 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 6.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 1.012613 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.029 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 11.22 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 5.1 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 35.43" (H) x 4.65" (W) x 10.63" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 90.0 cm (H) x 11.8 cm (W) x 27.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
|---|
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | |
|---|
Products in this grouping
4 products