WATER MAT
BE FE CALS SENSORY BARN WATER MAT
17559-000-01P-06-R
WATER MAT
17559-000-01P-06-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 36 måneder |
| Style Number | 17559 |
|---|---|
| Version Number | 17559-000 |
| Material | 17559-000-01P-06-R |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | WATER MAT |
| EAN | 0074451175594 |
| Item UPC | 074451175594 |
| Color | FLERFARGET |
| Collection | Farm Explorers |
| Material Summary | 100% Plast |
| Assembled Dimensions (in) | 2.4" (H) x 22.83" (W) x 22.83" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 6.1 cm (H) x 58.0 cm (W) x 58.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 2.0 in (H) x 7.9 in (W) x 7.1 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 5.08 cm (H) x 20.07 cm (W) x 18.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.638 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.29 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.25" (H) x 7.09" (W) x 2.2" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 23.5 cm (H) x 18.0 cm (W) x 5.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 6.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.534636 |
| Case Pack Cube (m) | 0.015 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.884 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.22 |
| Case Pack Dimensions (in) | 7.56" (H) x 7.48" (W) x 16.34" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 19.2 cm (H) x 19.0 cm (W) x 41.5 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 6 PCS |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | US |
|---|