WATER MAT
BE FE CALS SENSORY BARN WATER MAT
17559-000
WATER MAT
17559-000
| Gender | Unisex |
|---|
| Style Number | 17559 |
|---|---|
| Version Number | 17559-000 |
| Material | 17559-000 |
| Brand | Baby Einstein™ |
| Category | PLAY GYMS |
| SubCategory | WATER MAT |
| Color | FLERFARGET |
| Collection | Farm Explorers |
| Material Summary | 100% Plast |
| Assembled Dimensions (in) | 2.4" (H) x 22.83" (W) x 22.83" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 6.1 cm (H) x 58.0 cm (W) x 58.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 2.0 in (H) x 7.9 in (W) x 7.1 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 5.08 cm (H) x 20.07 cm (W) x 18.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.638 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.29 |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|