GATES
ING EASY INSTALL EXTENSION 28CM
17573-000-000-04-R
GATES
17573-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 6 - 24 måneder |
| Style Number | 17573 |
|---|---|
| Version Number | 17573-000 |
| Material | 17573-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SAFETY |
| SubCategory | GATES |
| EAN | 0074451175730 |
| Item UPC | 074451175730 |
| Color | HVIT |
| Material Summary | 95% Metall, 5% Plast |
| Assembled Dimensions (in) | 12.4" (H) x 0.87" (W) x 29.72" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 31.5 cm (H) x 2.2 cm (W) x 75.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.64 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.2000 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 29.72" (H) x 12.76" (W) x 1.22" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 75.5 cm (H) x 32.4 cm (W) x 3.1 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.479561 |
| Case Pack Cube (m) | 0.042 |
| Case Pack Weight (lb) | 15.356 |
| Case Pack Weight (kg) | 6.98 |
| Case Pack Dimensions (in) | 31.3" (H) x 6.1" (W) x 13.39" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 79.5 cm (H) x 15.5 cm (W) x 34.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 4 PCS |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|