BATHER
BS FOLDAWAY 2-POSITION BATHER MINNIE
17583-000-000-03-R
BATHER
17583-000-000-03-R
| Gender | Hunn |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 måneder |
| Style Number | 17583 |
|---|---|
| Version Number | 17583-000 |
| Material | 17583-000-000-03-R |
| Brand | Bright Starts™ |
| Partnership | Disney Baby™ |
| Category | BATH |
| SubCategory | BATHER |
| EAN | 0074451175839 |
| Item UPC | 074451175839 |
| Color | ROSA |
| Material Summary | 65.5% Metall, 25.4% Stoff, 9.1% Plast |
| Fill Material Summary | 100% |
| Frame Material Summary | 74% Metall, 26% Plast |
| Assembled Dimensions (in) | 13.19" (H) x 13.39" (W) x 23.03" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 33.5 cm (H) x 34.0 cm (W) x 58.5 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 3.15 in (H) x 12.99 in (W) x 13.8 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 8.0 cm (H) x 33.0 cm (W) x 35.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 2.376 |
| Weight of Product Alone (kg) | 1.080 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.07" (H) x 14.02" (W) x 2.6" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 33.2 cm (H) x 35.6 cm (W) x 6.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 3.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.985596 |
| Case Pack Cube (m) | 0.028 |
| Case Pack Weight (lb) | 9.68 |
| Case Pack Weight (kg) | 4.4 |
| Case Pack Dimensions (in) | 14.09" (H) x 8.39" (W) x 14.41" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 35.8 cm (H) x 21.3 cm (W) x 36.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 3 PCS |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|