BOUNCER
ING STOW & GO CMPCT FOLD BOUNCER GREY
17681-091-000-02-R
BOUNCER
17681-091-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 17681 |
|---|---|
| Version Number | 17681-091 |
| Material | 17681-091-000-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | BOUNCER |
| EAN | 0074451998261 |
| Item UPC | 074451998261 |
| Color | GRÅ |
| Material Summary | 66% Metall, 20% Plast, 14% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 15.75" (H) x 18.11" (W) x 23.23" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 40.0 cm (H) x 46.0 cm (W) x 59.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Weight of Product Alone (lb) | 4.84 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.2 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.54" (H) x 18.9" (W) x 4.41" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 42.0 cm (H) x 48.0 cm (W) x 11.2 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.711384 |
| Case Pack Cube (m) | 0.048 |
| Case Pack Weight (lb) | 12.1 |
| Case Pack Weight (kg) | 5.5 |
| Case Pack Dimensions (in) | 19.29" (H) x 9.06" (W) x 16.93" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 49.0 cm (H) x 23.0 cm (W) x 43.0 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 1 AAA Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 100.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | AAA |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|