SWADDLES
SM 12L MONOGRAM 3PK SAFARI STG1
17896-000-000-04-R
SWADDLES
17896-000-000-04-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Newborn |
| User Age Range | 0 - 3 måneder |
| Style Number | 17896 |
|---|---|
| Version Number | 17896-000 |
| Material | 17896-000-000-04-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | SwaddleMe by Ingenuity™ |
| Category | SOFT GOODS |
| SubCategory | SWADDLES |
| EAN | 0074451178960 |
| Item UPC | 074451178960 |
| Color | GRØNN |
| Platform | Monogram |
| Material Summary | 97.6% Stoff, 2.6% Nylon |
| Assembled Dimensions (in) | 22.0" (H) x 12.5" (W) x 0.16" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 55.88 cm (H) x 31.75 cm (W) x 0.4 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
| Weight of Product Alone (lb) | 0.733 |
| Weight of Product Alone (kg) | 0.333 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 9.92" (H) x 8.11" (W) x 1.81" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 25.2 cm (H) x 20.6 cm (W) x 4.6 cm (L) |
| Case Pack QTY | 4.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 0.455849 |
| Case Pack Cube (m) | 0.013 |
| Case Pack Weight (lb) | 4.884 |
| Case Pack Weight (kg) | 2.22 |
| Case Pack Dimensions (in) | 10.31" (H) x 8.58" (W) x 8.9" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 26.2 cm (H) x 21.8 cm (W) x 22.6 cm (L) |
| Number Of Inners | 4.0 |
| Units Per Inner | 1.0 |
| Inner Description | 4 INNERS W/ 1 PCS |
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|