HIGH CHAIR
ING PRPR POS HC CREATE UP DLX WESLEY_AU
17897-000-000-01-R
| Gender | Unisex |
|---|
| User Age Group | Child |
|---|
| User Age Range | 0 - 60 måneder |
|---|
| Style Number | 17897 |
|---|
| Version Number | 17897-000 |
|---|
| Material | 17897-000-000-01-R |
|---|
| Brand | Ingenuity™ |
|---|
| Category | MEALTIME |
|---|
| SubCategory | HIGH CHAIR |
|---|
| EAN | 0074451178977 |
|---|
| Item UPC | 074451178977 |
|---|
| Color | GRÅ |
|---|
| Material Summary | 50% Plast, 35% Metall, 15% Stoff |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 46.85" (H) x 23.23" (W) x 32.28" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 119.0 cm (H) x 59.0 cm (W) x 82.0 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | No |
|---|
| Collapsed Dimensions (in) | 0.0 in (H) x 0.0 in (W) x 0.0 in (L) |
|---|
| Collapsed Dimensions (cm) | 0.0 cm (H) x 0.0 cm (W) x 0.0 cm (L) |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 29.26 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 13.300 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 27.95" (H) x 24.02" (W) x 13.39" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 71.0 cm (H) x 61.0 cm (W) x 34.0 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 1.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 5.200226 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.147 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 34.54 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 15.7 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 27.95" (H) x 24.02" (W) x 13.39" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 71.0 cm (H) x 61.0 cm (W) x 34.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
|---|
| Batteries Required | Ikke obligatorisk |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | AU |
|---|
Products in this grouping
2 products