ROCKER
ING KEEP COZY ROCKER SKYE
18016-013-000-01-R
ROCKER
18016-013-000-01-R
| Gender | Hunn |
|---|---|
| User Age Group | Toddler |
| User Age Range | 0 - 30 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 40 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 18 kg |
| Style Number | 18016 |
|---|---|
| Version Number | 18016-013 |
| Material | 18016-013-000-01-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| EAN | 0074451180161 |
| Item UPC | 074451180161 |
| Color | ROSA |
| Platform | 3-in-1 Cozy Seat |
| Material Summary | 45% Plast, 30% Metall, 25% Stoff |
| Fill Material Summary | 100% Polyester fyll |
| Assembled Dimensions (in) | 24.41" (H) x 19.49" (W) x 26.38" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 62.0 cm (H) x 49.5 cm (W) x 67.01 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Weight of Product Alone (lb) | 14.084 |
| Weight of Product Alone (kg) | 6.402 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 19.57" (H) x 26.18" (W) x 4.84" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 49.7 cm (H) x 66.5 cm (W) x 12.3 cm (L) |
| Case Pack QTY | 1.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 1.435616 |
| Case Pack Cube (m) | 0.041 |
| Case Pack Weight (lb) | 7.671 |
| Case Pack Weight (kg) | 3.487 |
| Case Pack Dimensions (in) | 19.57" (H) x 26.18" (W) x 4.84" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 49.7 cm (H) x 66.5 cm (W) x 12.3 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 1 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 1 C Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Ship to Countries_MATERIAL |
|
|---|