ROCKER
SUMMER 2_IN_1 BOUNCER ROCKER GRAY
99040-000-000-02-R
ROCKER
99040-000-000-02-R
| Gender | Unisex |
|---|---|
| User Age Group | Infant |
| User Age Range | 0 - 6 måneder |
| User Weight Range (lb) | 0 - 20 lb |
| User Weight Range (kg) | 0 - 9 kg |
| Style Number | 99040 |
|---|---|
| Version Number | 99040-000 |
| Material | 99040-000-000-02-R |
| Brand | Ingenuity™ |
| SubBrand | Summer by Ingenuity™ |
| Category | SEATS |
| SubCategory | ROCKER |
| EAN | 0012914100400 |
| Item UPC | 012914100400 |
| Color | GRÅ |
| Material Summary | 57.5% Metall, 25.5% Plast, 17% Stoff |
| Assembled Dimensions (in) | 19.29" (H) x 15.75" (W) x 27.56" (L) |
|---|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 49.0 cm (H) x 40.0 cm (W) x 70.0 cm (L) |
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
| Collapsed Dimensions (in) | 5.0 in (H) x 15.75 in (W) x 29.5 in (L) |
| Collapsed Dimensions (cm) | 12.7 cm (H) x 40.0 cm (W) x 75.0 cm (L) |
| Weight of Product Alone (lb) | 5.522 |
| Weight of Product Alone (kg) | 2.51 |
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 16.57" (H) x 30.31" (W) x 5.12" (L) |
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 42.1 cm (H) x 77.0 cm (W) x 13.0 cm (L) |
| Case Pack QTY | 2.0 |
| Case Pack Cube (ft) | 3.250409 |
| Case Pack Cube (m) | 0.092 |
| Case Pack Cube (cm) | 92041.32 |
| Case Pack Weight (lb) | 16.588 |
| Case Pack Weight (kg) | 7.54 |
| Case Pack Dimensions (in) | 31.1" (H) x 10.47" (W) x 17.24" (L) |
| Case Pack Dimensions (cm) | 79.0 cm (H) x 26.6 cm (W) x 43.8 cm (L) |
| Number Of Inners | 0.0 |
| Units Per Inner | 0.0 |
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
| Power Source(s) | Battery |
|---|---|
| Batteries Required | Obligatorisk |
| Battery Summary | 1 C Alkalisk Batterier påkrevd (Ikke inkludert) |
| Battery 1 Included | Ikke inkludert |
| Battery 1 Life | 60.0 |
| Battery 1 Qty | 1 |
| Battery 1 Replaceable | Yes |
| Battery 1 Size | C |
| Battery 1 Type | Alkalisk |
| Ship to Countries_MATERIAL | US |
|---|