SWING-FULLSIZE
ING SNG PORTABLE SWING HUGS N HOOTS ANZ
17911-091-000-02-R
Digital Assets
Video - Product Detail .MP4 (Evergreen)

| Gender | Dla obu płci |
|---|
| User Age Group | Infant |
|---|
| User Age Range | 0 - 9 miesi?ce |
|---|
| User Weight Range (lb) | 6 - 20 lb |
|---|
| User Weight Range (kg) | 3 - 9 kg |
|---|
| Style Number | 17911 |
|---|
| Version Number | 17911-091 |
|---|
| Material | 17911-091-000-02-R |
|---|
| Brand | Ingenuity™ |
|---|
| Category | SWINGS |
|---|
| SubCategory | SWING-FULLSIZE |
|---|
| EAN | 0074451179110 |
|---|
| Item UPC | 074451179110 |
|---|
| Color | SZARY |
|---|
| Fashion | HUGS AND HOOTS |
|---|
| Platform | Swing 'n Go |
|---|
| Material Summary | 50% Metal, 35% Plastikowy, 15% Tkanina |
|---|
| Fill Material Summary | 100% Poliester |
|---|
| Assembled Dimensions (in) | 25.6" (H) x 21.5" (W) x 31.1" (L) |
|---|
| Assembled Dimensions (cm) | 65.02 cm (H) x 54.61 cm (W) x 78.99 cm (L) |
|---|
| Item Foldable/Collapsable for storage? | Yes |
|---|
| Weight of Product Alone (lb) | 11.088 |
|---|
| Weight of Product Alone (kg) | 5.04 |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (in) | 13.39" (H) x 22.05" (W) x 7.87" (L) |
|---|
| Retail Shelf Package Dimensions (cm) | 34.0 cm (H) x 56.0 cm (W) x 20.0 cm (L) |
|---|
| Case Pack QTY | 2.0 |
|---|
| Case Pack Cube (ft) | 3.041423 |
|---|
| Case Pack Cube (m) | 0.086 |
|---|
| Case Pack Weight (lb) | 27.434 |
|---|
| Case Pack Weight (kg) | 12.47 |
|---|
| Case Pack Dimensions (in) | 22.68" (H) x 14.02" (W) x 16.54" (L) |
|---|
| Case Pack Dimensions (cm) | 57.6 cm (H) x 35.6 cm (W) x 42.0 cm (L) |
|---|
| Number Of Inners | 0.0 |
|---|
| Units Per Inner | 0.0 |
|---|
| Inner Description | 0 INNERS W/ 2 PCS |
|---|
| Power Source(s) | Battery |
|---|
| Batteries Required | Wymagany |
|---|
| Battery Summary | 4 D Alkaliczny Wymagane baterie (Nie zawarty) |
|---|
| Battery 1 Included | Nie zawarty |
|---|
| Battery 1 Life | 260.0 |
|---|
| Battery 1 Qty | 4 |
|---|
| Battery 1 Replaceable | Yes |
|---|
| Battery 1 Size | D |
|---|
| Battery 1 Type | Alkaliczny |
|---|
| Ship to Countries_MATERIAL | |
|---|
Products in this grouping
2 products